بهترین جاذبه های توریستی تایلند

هم اکنون در نیمکره شمالی فصل زمستان بوده و در این زمان از سال بسیاری از مردم دقیقا مانند گروه های پرندگان مهاجر در جست وجوی مناطق گرم، به سفر می پردازند. به غیر از پرداختن به اسکی یا اسنوبرد و سایر تفریحاتی که تنها امکان انجام آن در زمستان وجود دارد، چه چیزی شما را در خانه نگه داشته است؟ اگر برای تعطیلات در جست وجوی مناطق زیبای ساحلی هستید، هیچ جایی بهتر از تایلند برای شما نخواهد بود. اکنون وقت رها کردن جنگل های یخ زده، پیست اسکی و آسمان ابری و سفر به سمت تایلند است! پیشنهاد ساتراپ پرواز برای شما انتخاب تور تایلند خواهد بود.

بانکوک : این شهر شلوغ، شوریده و پر هرج و مرج قطعا در زمان ورود به شما یک شوک فرهنگی خواهد داد. اگر از طریق هوایی به تایلند سفر می کنید، احتمالا نخستین محل ورود شما به این کشور، بانکوک خواهد بود. این تجربه قطعا تاثیرگذار و شگفت انگیز بوده و همه باید آن را تجربه کنند. دست فروش ها هر چیزی را که شما قادر به تصور کردن باشید، به فروش می رسانند. بناهای زیبا و مجلل، خیابان های شلوغ و احساس هیجان مواج در هوا همه و همه در این شهر انتظار شما را خواهند کشید. حتما از بازار شناور بانکوک دیدن کرده، در اغذیه فروشی های خیابانی پاد تاهی (Pad Thai) خورده و از بازارهای آخرهفته ای دیدن کنید. به طور حتم با بودن در این شهر از هیجان زاید الوصفی از این شلوغی که در آن جاری است، برخوردار می شوید.

کوه لانتا (Koh Lanta): هنگامی که بیشتر گردشگران در سفر به تایلند به جزیره های Koh Phi Phi و Koh Tao می روند، منطقه کوه لانتا دست نخورده و بکر باقی مانده و با سواحل ماسه ای سفید رنگ؛ آب های آرام و طبیعت زیبا، بسیار خلوت بوده و به ندرت گردشگری در آن دیده می شود. در این جزیره تعداد زیادی کلبه های ساحلی و خانه های ییلاقی برای اجاره وجود داشته و اگر در پی گذراندن تعطیلاتی سطح بالا نیز باشید، می توانید به یکی از هتل ها و ریسورت های لوکس این محل مراجعه کنید. اجاره یک موتور و گشت و گذار در جزیره، بهترین راه برای دیدن سواحل مختلف و پنهان، کشف بازارها، بازی فوتبال و خرید روزانه ماهی تازه از ماهیگیران است.

کوه چانگ (Koh Chang): کو چانگ در استان “Trat” در ۳۰۰ کیلومتری شرق بانکوک واقع شده و نزدیک به مرزهای کامبوج قرار دارد. ۷۰ درصد این جزیره را جنگل های استوایی بکر پوشانده است. هم اکنون با کمک فرودگاهی که تنها ۱۵ دقیقه از ترمینال قایق های رایگان فاصله دارد، کوه چانگ بسیار قابل دسترس تر از گذشته شده است. سواحل بکر کوه چانگ و آب شفاف و زلالش در کنار دیگر جاذبه های موجود، سبب شده که محبوبیت منطقه در میان گردشگران تایلندی و بین المللی افزوده شده و همین امر منجر به ساخت مکان های مختلف اقامتی و لوکس برای پذیرایی از این توریستان گردیده است. سواحل زیبا و پر از آرامشش که با آبهای کریستالی احاطه شده اند، یک مقصد رویایی برای مسافران دوستدار طبیعت است.در تایلند دو منطقه به نام کوه چانگ وجود دارد، یکی از آن ها در شرق قرار داشته و محلی ایده آل برای بازدید در زمستان محسوب می شود. این جزیره، بسیار فوق العاده بوده و برای هر سلیقه ای، تفریحات قابل ارائه دارد. در این جزیره بخش های مختص خرید، میهمانی، استراحت و آب تنی و … وجود دارد. این جزیره بسیار کوهستانی بوده و پر آب و سرسبز بوده و آب های سواحل آن شفاف و آرام است. توصیه ما در این محل، مراجعه به ساحل شن های سفید (White Sand’s Beach) است که محلی بسیار زیبا و عالی محسوب می شود.

کوه پانگانا (Koh Phangan): در این جزیره همواره در شب های بدر کامل ماه، میهمانی بزرگی برگزار شده و علاوه بر این؛ خود جزیره بسیار زیبا است. سواحل این جزیره از نظر ما در بین بهترین سواحل تایلند قرار داشته و در این میان ساحل Leela و ساحل Thong Nai Pan Noi از دیگر سواحل مشهور تر و بهتر هستند. اگر در پی محلی هستید که رستوران ها، کافه ها، موسیقی زنده و تفریحات آبی در آن وجود داشته باشد نیز به ساحل Haad Rin  بروید و از امکاناتی که در این مکان وجود دارد، حظ کافی و وافر را ببرید.

ساحل رایلی (Railay Beach): استان کرابی در تایلند محلی است که مشهورترین سواحل تایلند درآن قرار گرفته اند و رایلی جزو مشهور ترین این سواحل به شمار می آید. این ساحل اگر چه در خاک اصلی تایلند قرار دارد اما تنها راه دسترسی به آن از طریق قایق است که سبب شده در آن احساس حضور در یک جزیره را داشته باشید. اگر دوست دارید در طول تعطیلات خود فعالیت های زیادی انجام داده و تفریحات مختلفی را تجربه کنید، ساحل رایلی بهترین گزینه محسوب می شود.  این ساحل یکی از بهترین مناطق برای صخره نوردی است و در آن بیش از ۷۰۰ مسیر طبیعی برای صخره نوردی وجود دارد. در این محل می توانید بخشی از مرداب را به صورت خصوصی اجاره کرده، والیبال بازی کنید، یوگا تمرین کرده و یا تنها در ساحل لم داده ، شنا کرده و تمدد اعصاب کنید.  باورتان می شود که تمام این کارها را بتوانید در یک مکان انجام دهید. اگر باور نمی کنید، پس حتما باید بروید و ببینید.

تایلند یک مجموعه فوق العاده از جاذبه های مختلف گردشگری از جمله غذاهای خوش مزه، جنگل های زیبا، سواحل ماسه ای و سفید، و فعالیت ها و تفریحات متعددی است که می تواند تعطیلات شما را پر کند. ماه زانویه بهترین زمان برای بازدید از تایلند محسوب شده و دمای هوا در این زمان بین ۲۰ تا ۳۰ درجه بالای صفر بوده و احتمال بارندگی بسیار کم است. تایلند برای بازدید در زمستان، بسیار عالی است. یک لباس شنا خریده، بلیط هواپیمای خود را رزرو کرده و در سرزمین لبخندها، هیجان را تجربه کنید.