بعضی مواقع وقتی به مردم گفته می شود که از مناطق پر رمز و راز و ناشناخته دور بمانند، این حرف خیلی برایشان جالب می شود و دوست دارند چرایی آن را بدانند. اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که دست کم دوست دارید تا با این مناطق عجیب و رازآلود آشنا شوید، در ادامه مطلب با ساتراپ همراه باشید:

جزیره بیرحم شمالی در هند

جزیره ی شمالی: جزیره ی شمالی که در خلیج بنگال درشمال اقیانوس هند قرار گرفته یکی از این موارد است. نزدیک شدن به موج های آب به معنای در آغوش گرفتن مرگ است. ساکنین جزیره ی شمالی گردشگرانی که خارج از دنیای خودشان باشد را دوست ندارند و نمی توانند تحملشان کنند! یک دهه ی قبل دو مرد ماهیگیر سعی کردند به جزیره ی کوچک نزدیک شوند و بعد توسط افراد قبیله کشته شدند. بعد از این حادثه، دولت هند مسافتی به نام “منطقه ی امن” را بطول ۳ مایل دور این جزیره تعریف کرد تا کسی که ترجیح می دهد کشته نشود، از آن جلوتر نرود. حرف پایانی اینکه اگر دنبال هیجان و تفریح در سفر هستید بهتر نیست دنبال جای دیگری بگردید…؟

داناکیل، صحرایی از جنس نمک

صحرای داناکیل در اتیوپی: در اتیوپی شمالی و اریتره ی جنوبی، صحرایی به بزرگی ۱۰۰ هزار کیلومتر مربع وجود دارد. حاشیه ی بیابان داناکیل، خانه ی مردمانی است که برای زندگی خود شدیدا به صحرا وابسته اند. اگر چه این منطقه جز گرم ترین نقاط دنیاست (بیشتر از ۱۴۵ درجه فارنهایت در زیر آفتاب) اما مردم این بیابان، بطور مرتب از طریق شترهایشان روی این زمین های بیابانی داغ در حال حرکت هستند. این منطقه جهانی از نمک، شن و فعالیت های آتشفشانی است.
اما چرا باید افرادی وجود داشته باشند که بخواهند در این محیط طاقت فرسا زندگی کنند و مدام به این مناطق سفر کنند؟ مانند همه ی کارهای دیوانه وار دیگری که انسان ها انجام می دهند، همه ی اینها فقط به خاطر پول است. این مردم زندگی خود را توسط استخراج قطعه های نمک می گذرانند و بعد این قطعه ها را بر روی شترها سوار می کنند و مایل ها می پیمایند تا به نزدیکترین شهر برای فروش محموله گرانبهایشان بپردازند. اگر آدم ماجراجویی هستید و دوست دارید این منطقه را از نزدیک ببنید، احتمالا مجبورید یک تیم امنیتی استخدام کنید تا شما را در بردن و برگردادن از این منطقه اسکورت کنند. جدا از طبیعت ممنوعه ای که این منطقه دارد، محلی ها روی این منطقه تعصب دارند و آن را فقط حق خودشان می دانند.

در سال ۲۰۱۲، شورشیان به گروهی از توریست هایی که سعی داشتند به این منطقه بروند و از داناکیل دیدن کنند، حمله کردند. ۵ تای آنهای را کشتند، ۷ نفر را زخمی کردند و ۴ نفر دیگر را ربودند.

مرگ طبیعی در دره مرگ

دره مرگ روسیه: نه این دو را با هم اشتباه نکنید. در حالیکه دره ی مرگ در ایالات متحده ی آمریکا بسیار مشهور است، دره ی مرگ روسیه به دلایل مختلفی مرگ آور است. در طول رودخانه Geyser و در سایه آتشفشان Kronotsky، “دره چشمه آب گرم” جای دیدنی ای است که با نام خود زنده است. این دره شامل ۱۰ هزار کیلومتر مربع ناکجا آباد می شود. تا سال ۲۰۱۱ این منطقه به جز برای دانشمندان و مقامات، منطقه ای ممنوع بود. اما از سال ۲۰۱۲ دولت روسیه اجازه حضور توریست ها را در این منطقه داد. اما چرا دره مرگ مرگ آور است؟ دره مرگ به خاطر گازهای سمی ای که در سرتاسر دره تولید می شود شناخته شده است با توجه به طبیعت آتشفشانی منطقه ، این گازها شامل سولفید هیدروژن، کربن دیوکسید، کربن سولفید و حتی سیانید است. اگر دوست داشته باشید که به این منطقه بروید، بله البته که می توانید اما قبل از آن بهتر است تمرین کنید نفس تان را در سینه حبس کنید یا از طریق مخزن نفس بکشید. اگر احساس گنگ بودن، سرگیجه یا سردرد و ضعف کردید باید سریعا از منطقه خارج شوید مگر اینکه دوست داشته یاشید آخرین قربانی دره مرگ باشید.