قلعه آلانیا

قلعه آلانیا محل اصلی گردشگری شهر آلانیا ست. تنها قلعه باقیمانده از دوران سلجوقی است که تا به امروز حفاظت شده است. این مجموعه شامل تعداد زیادی از بناهای تاریخی مانند کاخ ها، مساجد و مقبره می‌باشد. قلعه قرون وسطی با سه دامنه از دیوار، ۸۳ برج و ۱۴۰ کنگره در ۲۵۰ متر بالای یک شبه جزیره سنگی با پیش رفتگی به دریای مدیترانه واقع‌شده است.

این قلعه توسط دیواری به طول ۶٫۵ کیلومتر احاطه‌شده است. بیشترین بخش قلعه در قرن ۱۳ با نظارت سلطان سلجوقی در پی پیروزی شهر در محل خرابه‌های قلعه روم در سال ۱۲۲۰ توسط علاءالدین کی قباد اول به‌عنوان بخشی از ساختمان که شامل قلعه سرخ می‌باشد ساخته شد. این قلعه دارای چندین دروازه می‌باشد. یکی از بزرگ‌ترین آن‌ها نقاشی زیبایی روی آن می‌باشد. امروزه این ساختمان، موزه هوای آزاد است. این قلعه که دارای ۳ ردیف حصار می‌باشد از قلعه‌های درونی و بیرونی تشکیل یافته است. این قلعه شامل کلیسای آیا یورگی، مسجد سلطان سلیمان قانونی، آرامگاه سلطان آکشابه، حمام سلجوقی، اماکن باستانی، آرامگاه سیتی زینب کاخ سلطان علاءالدین، آب‌انبارهای کوچک و بزرگ، فانوس دریایی و زندان بوده و یک خزانه تاریخی است.

برج سرخ آلانیا

برج سرخ دارای بنایی ۸ ضلعی که نماد ۱۳ شهر می‌باشد در بندر آلانیا واقع‌شده است. ساخت‌وساز ساختمان در زمان سلطنت سلطان سلجوقی آناتولی علاءالدین KAY QUBADH شروع شد و در سال ۱۲۲۶ تکمیل شد. سلطان، معمار تکمیل‌کننده بنا ابوعلی رها را از حلب سوریه به آلانیا برای تکمیل ساختمان آورد. نام این برج برگرفته از رنگ آجر قرمزی است که در سنگ‌های بریده‌شده قسمت‌های تحتانی استفاده‌شده است. بین جبهه شرقی و غربی این قلعه که هنوز هم با استحکام زیادی سرپا ایستاده است به‌واسطه موقعیت محل استقرار آن، دارای یک اختلاف ارتفاع ۲ متری است. این قلعه ۸ ضلعی در ۵ طبقه و شامل همکف می‌باشد. از وسط طبقه همکف تا طبقه پنجم یک پلکان وجود دارد. این قسمت که به‌عنوان آب‌انبار مورداستفاده قرار می‌گرفت، ستون فقرات قلعه محسوب می‌گردد. مخزنی در وسط برج وجود دارد که نور خورشید به آن می‌تابد. این برج به‌منظور محافظت از بندر و کارخانه کشتی‌سازی از حملات نیروی دریایی و برای مقاصد نظامی در طی قرن‌ها استفاده‌شده است. در سال ۱۹۷۹ طبقه اول برای بازدید از برج آماده و تبدیل به موزه مردم‌شناسی شد.

غار داملاتاش آلانیا

غار Damlatash آلانیا در سال ۱۹۴۸ درحالی‌که کارگران ساختمان در بندر کار می‌کردند پیدا شد. قندیل‌های شگفت‌انگیز ۱۵۰۰۰ سال و استالاگمیتها به تمام اشکال ممکن در داخل موجود می‌باشد. از آن زمان به بعد این غار تحت حفاظت بود و مطالعات متعدد بر روی آن آغاز شد. همراه با زیبایی طبیعی غار Damlatash و فضای بزرگ آن باعث می‌شود افرادی که بیمار آسم هستند بهتر شوند و این غار را به یکی از جاذبه های توریستی آلانیا تبدیل کند. اگر شما مبتلابه چنین بیماری هستید قطعاً باید از غار Damlatash بازدید کنید. این غار مکان مناسبی برای گردشگران آلانیا که در آن علاوه بر دیدن مناظر خارق‌العاده طبیعی امکان دیدن سنگ‌هایی تغییر شکل یافته نیز وجود دارد، در این غار دیوارهای سنگی که به طرز خارق‌العاده در طول زمان تغییر شکل داده تصاویر بسیار زیبایی را خلق کرده‌اند. در همین محدوده موزه باستان‌شناسی و قوم‌نگاری نیز وجود دارد که بازدید از آن‌ها نیز خالی از لطف نیست.

پارک آبی آلانیا ترکیه

این پارک آبی در ۳۰ کیلومتری آلانیا در منطقه Okudzalar واقع‌شده است. در اینجا ۲۳ کوه آب‌های مختلف به تمام سایزها برای تمام سنین و سلیقه‌های مختلف وجود دارد. در آنجا شما رودخانه ” تنبل ” و “Kamikadze” که فوق‌العاده مرتفع است و یا “سیاه‌چاله ” مرموز پیدا می‌کنید؛ بنابراین ما دریای خروشان و شادی را به شما تضمین می‌کنیم. پارک آبی آلانیا بهترین مکان برای تمام اعضای خانواده می‌باشد. شما می‌توانید تمام‌روز را به شنا در استخرهای مختلف در تور آلانیا و لذت بردن از کوه‌های آب و خوردن ناهار در کافه‌ها و رستوران‌های مختلف و یا فقط آفتاب گرفتن بپردازید.

غواصی در تور آلانیا

این فعالیت در حال حاضر در تور تابستانی ترکیه یکی از محبوب‌ترین فعالیت در میان گردشگران می‌باشد و این امر به دلیل داشتن چنین اقلیم فوق‌العاده، خورشید درخشان و آب‌وهوای معتدل تعجب‌آور نیست. غواصی نه‌تنها راهی برای به دست آوردن احساسات فراموش‌نشدنی و گذراندن اوقات فراغت است بلکه مکانی برای شناخت افراد جالب و تبدیل غواصی به جلسات سالانه دوستان خوب نیز می‌باشد. میلیون‌ها تن از ماهی‌های رنگارنگ، خورشید درخشان، شن و ماسه شگفت‌انگیز و خلیج‌های زیبا آماده ملاقات با گردشگران هستند.

رودخانه Dim Çay

رودخانه دیم چای رودخانه‌ای در میان دریا و کوه با طبیعتی بی‌نظیر به محلی برای تفریح تبدیل‌شده است. در اطراف این رود رستوران‌های زیادی با انواع غذاهای محلی و سنتی ترکی از میهمانان پذیرایی می‌کند. هم‌چنین می‌توانید با تورهای رافتینگ ، استخر و سرسره آبی کل روز سرگرم باشید و لذت ببرید.

 

آمفی‌تئاتر باستانی یونان

آمفی‌تئاتر باستانی آلانیا در اوایل قرن دوم ساخته‌شده است که با تماشای این بنای باشکوه به تاریخ یونان باستان سفر خواهید کرد.

بازدید از دلفین‌ها در آلانیا

۱۸ کیلومتری آلانیا واقع‌شده است. شما و فرزندانتان احساسات فراموش‌نشدنی از دلفین‌ها و نمایش فُک دریافت کنید، شما همچنین بعد از نمایش می‌توانید شنا کردن با دلفین‌ها در آلانیا، گرفتن عکس و خوردن یک غذای سبک در یک کافه را تجربه کنید.