مقاصد مسافرتی مختلفی برای سفر وجود دارد اما برخی از این مقاصد تمام حواس ما را درگیر خود می کند. در این مقاله قصد داریم لذت تماشای مناظر چشم نواز سنتی و مدرن را برایتان به ارمغان بیاوریم. با آژانس مسافرتی ساتراپ در این مقاله همراه شوید تا چند مورد از هیجان انگیزترین مقاصد مسافرتی جهان را برایتان معرفی نماییم.

شهرهای بزرگ؛ دنیای امروز ما را تشکیل داده اند، شهرهایی که از طریق موسیقی، سبک های غذایی، هنر، مد، رسانه ها و فناوری؛ متجلی شده و چشم اندازی هیجان انگیز از خود نشان می دهند. این کلان شهرهای بزرگ و شلوغ دارای جنبه های مختلفی بوده و تمامی حواس شما را درگیر خود کرده و شما در سفر به آنها غرق در تماشا شده و باید در انتظار هیجان زیادی باشید. اگر شما قادر باشید تا به طور کامل درگیر کشف ماهیت درونی این شهرها باشید، پاداشی در خور توجه دریافت خواهید کرد، تفریحاتی مانند سوار شدن به پاراگلایدر در ریو دوژانیرو یا بهره بردن از زیبایی ها و شادی های موجود در شهر برلین تنها بخشی از این تجربیات محسوب می شوند. در این یادداشت به معرفی برخی از هیجان انگیز ترین مقاصد گردشگری و کلان شهرها در گوشه و کنار دنیا می پردازیم.

پاریس؛ فرانسه

پاریس را می توان شهری کاملا هیجان انگیز دانست که به همان اندازه توکیو و بانکوک هیجان انگیز است. اما در مسیری متفاوت و به شکلی دیگر. معماری افسانه ای، ثروت هنری بی پایان، آثار تاریخی شاخص و منحصر به فرد از این شهر تجربه ای فراموش نشدنی ارائه می کند. قطعا شما تجربه مشابه بهتر از پاریس را در هیچ جای دنیا نخواهید داشت، غذاخوری های خاص، زندگی شبانه؛ مراکز خرید و هزاران محل دیدنی و مرکز تفریحی در این شهر گرد هم آمده اند. از سوی دیگر در اطراف پاریس نیز تعداد زیادی آثار و جاذبه دیدنی و مشهور وجود داشته که دارای کیفیت بالایی بوده و می تواند برای هر کسی در طول سفر خود و به ویژه اولین بازدید از پاریس، جالب توجه باشد. در این شهر دیدنی های متعددی از جمله (Rue de Charonne) و (Rue de la Roquette) در مرکز قلعه باستیل وجود دارد. کمی آن سوتر انواع رستوران ها، کافه ها و کلوپ ها که مملو از طبقات مختلف مردم و دانشجویان است، فضائی پویا و محیطی جذاب برای شما ایجاد می کند. در خیابان های پاریس شما می توانید انواع غذاهای فرانسوی، ایتالیائی، تایلندی، کوبائی و …. را امتحان کنید.

بانکوک ، تایلند

بانکوک، حواس شما را کاملا درگیر خود خواهد کرد و هر توصیفی که در ذهن داشته باشید، قابل انطباق با یکی از بخش های این شهر خواهد بود. هر کدام از بخش های شهر، فضائی متفاوت ارائه داده و قطعا در این شهر، شما از نظر تنوع و تعداد تفریحات، هیچ کمبودی را حس نخواهید کرد. برخی از منحصربه فرد ترین تفریحات از جمله تماشای مسابقات بوکس تایلندی (Muay Thai)، موج سواری یا غواصی در دریا و تماشای کوسه ها در آکواریوم اقیانوس نمای شهر، دوچرخه سواری در پارک مشهور شهر به نام (Peppermint Bike Park) در بانکوک امکان پذیر است. در این شهر تعداد زیادی رستوران های شگفت انگیز خانوادگی وجود داشته و فروشندگان غذای خیابانی در همه جا برای شما سفری به دنیای خوراکی ها رقم خواهند زد. زندگی شبانه در بانکوک دارای شهرتی جهانی بوده و بخشی از ماهیت شهر محسوب می شود. در این شهر سواحل و مراکز متعددی برای تمدد اعصاب و استراحت وجود داشته و شما می توانید پس از گذراندن ساعاتی سرشار از هیجان در محله (Sukhumvit) که بیشترین مراکز تفریحی بانکوک در آن قرار دارد، برای تجربه لحظاتی آرام به این مناطق مراجعه کنید.

ریودو ژانیرو، برزیل

شهر ریودوژنیرو با مردم همیشه شاد و سرزنده، سواحل زیبا و پس زمینه سامبا، همواره مقصدی ایده آل برای گردشگری محسوب می شود. کوهستان هایی با قله های نوک تیز گرانیتی  که  در مقابل سواحل ماسه ای و اقیانوس آبی سر برافراشته اند، ساختمان های تاریخی باقی مانده از عصر استعمار در کنار آسمان خراش ها و معماری مدرن و جنگل های انبوه که تا حاشیه شهر ادامه دارند، همه و همه در شهر ریو دو ژانیرو وجود دارد. مجسمه بزرگ مسیح با دستان گشوده خود در کوهستان مقابل شهر، به مرکز ریودوژانیرو چشم دوخته و شاخص ترین نماد این شهر محسوب می شود. سواحل پرشمار، مجسمه های زیبا و پر تعداد و سایت های میراث جهانی ثبت شده در یونسکو، سبب شده تا این شهر را بتوان نمادی از عشق برزیلی به زندگی دانست. جشنواره های مشهور و بین المللی و فوتبال از مهم ترین شاخصه های این شهر محسوب می شوند. اما اگر شما در پی تجربه کردن اوج هیجان هستید، به محله (Sao Conrado ) سری زده و یک پاراگلایدر اجاره کرده و از صخره (Pedra Bonita) خود را به آسمان سپرده و از چشم انداز بی نهایت افق، اقیانوس و کوهستان های اطراف لذت ببرید.