شهرهای رنگی

این مقاله ساتراپ پرواز را از دست ندهید، رنگ های روشن می تواند ظاهر شهرها را به مقدار قابل توجه ای تغییر دهد. وقتی «ادی راما» شهردار شهر تیرانا، پایتخت آلبانی شد، در سال ۲۰۰۰ تصمیم گرفت که رنگ ها را به شهر اضافه کند. بلوک آپارتمان ها و ساختمان های معروف با رنگ های پررنگ نقاشی شدند و این شهر تبدیل به پایتختی رنگارنگ از رنگ های سبز، آبی و قرمز شد. اگر رنگ ها می تواند بلوک های برج های کهنه آلبانی را جذاب کند تصور کنید که با شهرهای زیباتر چه می کند. با ساتراپ همراه باشید تا زیباترین شهرهای رنگارنگ جهان را به شما معرفی کنیم.

شهر گوآناخوآتا؛ مکزیک

در میان رشته کوه های کشور مکزیک شهری زیبا به نام گوآناخوآتا قرار گرفته است. این شهر در سال ۱۵۵۴ در کنار یکی از مناطق معدن نقره تاسیس شد . رونق این معدن در قرن ۱۶ باعث ساخته شدن املاک و ساختمان های زیبایی در این شهر شد و در هر جایی از این شهر خیابان ها و کوچه های رنگارنگ وجود دارد. در حالی که بیشتر خودروها دراین شهر در تونل های زیرزمینی رفت و آمد می کنند ، پیاده روهای آن محل مناسب و زیبایی برای عابران پیاده شده است.

شهر پوندا؛ ایسلند

ویلمستاد پایتخت جزیره کاراسائو است که در ساحل جنوبی ایسلند قرار دارد . معماری هلندی شهر ویلمستاد بسیار رنگارنگ و زیبا است. منطقه پوندا که از مناطق خرید و محل اقامت دولت آنتیل هلند است، قدیمی ترین منطقه ویلمستاد است که در سال ۱۶۳۴ تاسیس شد. رنگ های روشن و متنوع ساختمان ها در منطقه پوندا آنقدر زیباست که گردشگران زیادی را به این مکان می کشاند.

شهر جوداپور؛ هند

در هند در وسط بیابان بی آب و علف «تار»  شهر جوداپور واقع شده است. این شهر تاریخی پر از قلعه، قصر و عبادتگاه می باشد. وقتی که در خیابان های این شهر قدم می زنید سفیدی مطلق ساختمان ها در زیر تابش خورشید خیره کننده است. وقتی از بالای بلندی به این ساختمان های یکدست نگاه می کنید رنگی متمایل به آبی دارند.

شهر مانارولا؛ ایتالیا

مانارولا یکی از قدیمی ترین شهرهای ایتالیا است. این شهر بر روی کوه های کنار دریای مدیترانه قرار گرفته تا یکی از زیباترین و حیرت انگیزترین تصاویر را رقم بزند. در این شهر از خیابان های پرپیچ و خم بالا بروید و در حالی که غرق این چشم انداز زیبا هستید در یکی از کافه ها از طعم اسپرسو لذت ببرید.

منطقه لابوکا؛ آرژانتین

از مناطق شهر بوئنوس آیرس آرژانتین است. خانه های رنگی زیبای این منطقه واقعا جلوه خاص و زیبایی به آن داده و آن را از سایر مناطق متمایز کرده است. این منطقه جاذبه های گردشگری دیگری هم دارد که آن را تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری کرده است.

شهر زاکاتکاس؛ مکزیک

شهر مکزیکی زاکاتکاس در سال ۱۵۴۸ تاسیس شد تا سرپناهی برای معدنچی های نقره باشد. این شهر بر روی سراشیبی های دره تنگی ایجاد شد و خیابان های باریک آن از راه های تپه ای عبور می کند. در مرکز قدیمی این شهر خانه های رنگارنگ زیادی وجود دارد که بیشتر آن ها برای قرن ۱۸ هستند.