این خبر خوشی برای مسافران ایرانی تایلند می باشد که با صرف هزینه سفر پایین در سیزدهمین رستوران برتر جهان از خوردن غذا لذت ببرند. حتما شما هم مثل بسیاری از مردم عاشق و طعم و لذت دوست دارید که دلیل رتبه بندی رستوران ها و کیفیت غذا و فاکتورهای یک رستوران برتر جهانی را بدانید. نام این رستوران NAHM هست و شما در سفر به تایلند می توانید سفارش یک وعده لوکس داشته باشید. با ساتراپ مجری تورهای نوروز ۹۹ همراه شوید تا در این رابطه بیشتر بدانید.

درباره ی رستوران تایلندی Nahm

کلمه ی Nahm به معنای آب است. این رستوران توسط سرآشپز استرالیایی David Thompson که از سال ۱۹۸۶ در شهر بانکوک زندگی می کرده، بنیانگذاری شد. این رستوران به عنوان یکی از ۵۰ رستوران برتر دنیا و یکی از ۳ رستوران برتر آسیا انتخاب شد و در سال ۲۰۱۴، تاپ ترین رستوران آسیایی در لیست ۵۰ رستوران برتر دنیا، جایزه گرفت.

محیط رستوران

من انتظار دیدن دکوراسیون سنتی تایلندی از این رستوران داشتم اما معماری آن به سبک مینیمالیستی و مدرن بود و فضای این رستوران علیرغم شلوغی ای که داشت بسیار راحت و آرام بود. بعد از اینکه با مهمانان خارجی ام وارد رستوران شدیم، به طرف قسمت پشتی رستوران هدایت شدیم که محیطش کمی خصوصی تر بود. فضای اصلی رستوران خیلی شلوغ بود و علاوه برآن صندلی ها با فاصله ی خیلی کمی از هم قرار داشتند که اصلا مورد پسند من نبود.

منو

وقتی برای اولین بار به منو نگاه کردم، از لیست غذاهایی که هیچ وقت تا آن موقع در هیچ رستوران تایلندی دیگری ندیده بودم با مواد تشکیل دهنده ی که در هیچ جای دیگری نشنیده بودم، شگفت زده شدم. این رستوران غذای تمام نواحی تایلند را پوشش می دهد از شمال گرفته تا جنوب و غرب و شرق.


غذاهای رستوران Nahm

ม้าฮ่อ Ma Hor (البته اگر بتوانید آن را بخوانید!) لذیذترین پیش غذای تایلندی است که تا حالا خورده ام و یکی از پیش غذاهای سنتی تایلند است که مطمئنم بسیاری از تایلندی ها حتی یکبار هم آن را نخورده اند. در این پیش غذا، گوشت، گوشت مرغ و خمیر میگو روی تکه ای از آناناس قرار می گیرد. خمیر کاملا چسبان و مقدار کمی شیرین بود، طعم گوشت آن فوق العاده بود و آناناس ها هم کاملا آبدار و خوشمزه بودند و هیچ کلمه ای برای وصف مزه ی آن نمی توانم پیدا کنم!

بعد از صرف پیش غذا، غذای اصلی و دسر را سفارش دادیم و اگر بخواهم در وصف غذاهای منوی آن توضیح بدهم باید یک روز کامل وقت صرف کنم! فقط می توانم بگویم تا خودتان امتحان نکنید، نمی توانید کلمات من را با تمام وجود احساس کنید. اما دوست دارم درباره ی سرویس رستوران هم اطلاعاتی بدهم:
خدمه ی این رستوران بسیار با ادب هستند و به مهمانان رستوران توجه زیادی دارند، من از یکی از پیشخدمت ها درباره ی مواد تشکیل دهنده ی غذاها سوال کردم و او بطور کامل به من توضیح داد. اگر چه قیمت غذاهای رستوران اصلا پایین نیست اما در عوض کیفیت غذاها بسیار بالاست و علاوه بر آن، غذاهای منحصر بفرد و خاصی که در هیچ جای دیگری نمی بینید، در لیست منوی این رستوران زیاد است.

آدرس رستوران: ۲۷ South Sathorn Rd, Tungmahamek, Sathorn
Bangkok, Thailand

این رستوران هر روز از ساعت ۱۲ ظهر تا ۲ ظهر و برای شام هم از ساعت ۷ تا ۱۰:۳۰ شب باز است.