دانستنی هایی از شهر افسونگر پاریس

اگر تور فرانسه را برای سفر انتخاب کرده اید به شما تبریک می گوییم، بدون شک پاریس مرکز فرهنگ و مد دنیاست. مگر می توان شیفته ی شهری که عاشقان را در خود جای داده و رمانتیک ترین لحظات در آن اتفاق افتاده نشد؟ پاریس شهر بسیار بزرگی است، آنقدر بزرگ است که با یکبار سفر به آن غیر ممکن است بتوانید همه جای آن را بگردید. بنابراین در اینجا سعی کرده ایم تا شما را با این پایتخت مد و هنر و فرهنگ دنیا بیشتر آشنا کنیم. اگر سفر به این شهر فوق العاده را در برنامه تان قرار داده اید، در ادامه با ساتراپ  همراه باشید تا بیشتر از این شهر بی نظیر کشف کنید:

دانستنی های کلی از پاریس

پاریس پایتخت کشور فرانسه است. این شهر اروپایی با تهران حدود ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه اختلاف ساعت دارد و پول رایج آن، یورور و فرانک اقیانوسیه است. پاریس در کل آب و هوایی معتدل و مطبوع دارد. این شهر تابستان های خیلی گرم و زمستان های خیلی سردی ندارد و به همین دلیل گرما و سرمای بیش از حدی در آن وجود ندارد که اذیت کننده باشد. از طرفی در تمام اوقات و فصول سال باید منتظر بارش باران در این شهر باشیم که همین موضوع باعث شده تا هوای معتدلی داشته باشد.

بهترین فصل سفر به پاریس

پاریس همیشه پر از جمعیت و توریست است و بنابراین همیشه شلوغ است. اما این شهر هم مانند بقیه ی شهرهای دنیا در اوقاتی از سال پر جمعیت تر و در اوقاتی خلوت تر است ( فصل های high season و low season).
ماه های می تا سپتامبر همان فصل های های سیزن هستند که قیمت بالایی را در این فصول در پاریس تجربه می کنید و ماه های اکتبر تا آوریل جز ماه های لو سیزن محسوب می شوند که نرخ گردشگر پایین تری در این شهر دارد و در نتیجه قیمت ها متعادل تر می شوند. اگر چه پاریس در کل شهر گرانی است، اما اگر دوست دارید تا کمی در هزینه هایتان صرفه جویی کنید، بهتر است این موضوع را در نظر داشته باشید.

پاریس، هزینه و اقامت در هتل

در پاریس تنها هتل ها محلی برای اقامت نیستند بلکه مانند هر جای دیگری مهمان خانه های زیادی وجود دارد. اما اگر بخواهیم درباره ی اقامت در هتل صحبت کنیم باید بگوییم هتل های ۱ ستاره، ۲ ستاره، ۳ ستاره، ۴ ستاره و ۵ ستاره ی زیادی در این شهر وجود دارد. رنج قیمت اقامت یک شبه در یک هتل ۱ستاره بین ۲۴ تا ۷۹ یورو است.
اگر بخواهید در یک هتل دوستاره اقامت کنید باید ۵۳ تا ۱۹۰ یورو بپردازید. یک شب ماندن در هتل ۳ستاره در پاریس ۶۸ تا ۳۵۸ یورو هزینه دارد. اقامت در هتلی ۴ ستاره ۹۶ تا ۵۰۰ یورو و یک شب ماندن در هتل ۵ ستاره ی این شهر بین ۲۹۴ تا ۷۹۴ یورو برایتان آب می خورد.