بدون شک یکی از بهترین مقصدهای گردشگری در آسیا تایلند است و بس! کشوری که با طبیعت بی‌نظیر و جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی‌اش به‌خوبی توانسته در انتخاب‌های گردشگران برای خود جا باز کند. سفر به تایلند می‌توانید برای مدت‌ها شمارا سرگرم کند، کشوری که در آن‌وقت برای گشتن کم می‌آورید. شهرهایی مثل بانکوک، پاتایا و پوکت از شهرهای موردعلاقه‌ی گردشگران هستند که می‌توانید در تور تایلند ساتراپ به دیدن آن‌ها بروید و خوش بگذرانید؛ اما سؤال اینجاست چرا تایلند؟ با ما همراه باشید تا با این دلایل دوست‌داشتنی برای سفر به تایلند آماده‌تان کنیم.

تجربه فوتبال ساحلی

گر خودتان را در زمین فوتبال در نظر بگیرید، هیچ راه بهتری به‌جز برگزاری یک بازی فوتبال در غروب خورشید برای ایجاد دوستی‌های جدید در تایلند وجود ندارد. مردم محلی بیشتر شب‌ها اعتصاب می‌کنند. ازاین‌رو، در زمان مناسبی به محل برگزاری فوتبال رفته و به یکی از زیباترین مسابقات زندگی خود بپیوندید.

رستوران‌ها و کافه‌های ساحلی

رستوران‌های  ساحلی تایلند می‌تواند به‌راحتی اوقات فراقت در تعطیلات را پر نماید. این رستوران‌ها، گزینه‌های بسیاری را برای لذت بردن از غذا و محیط‌های دوستانه به شما می‌دهند.

کوسه‌های نهنگ مانند

هرسال این غول‌های اقیانوسی از کوه تائو عبور می‌کنند و به این جزیره نزدیک خواهند شد. این جزیره پر از شاهراه‌هایی است که به شما کمک می‌کند تا به دریچه‌ای دریایی و آب‌های فیروزه‌ای برسید.

ملاقات با فیل‌ها

سواری بر روی یک فیل معمولاً به دلیل حمایت از حیوانات پیشنهاد نمی‌شود و این در حالی است که در بعضی از نقاط تایلند مکان‌های زیبایی برای مراقبت از فیل‌ها در نظر گرفته‌شده است که می‌توانید بدون اینکه به این موجودات دوست‌داشتنی آسیبی بزنید با آن‌ها بازی کنید. یکی از آن‌ها تپه‌ی فیل‌ها در خائو سوگ است که محل مناسبی را برای پرورش فیل‌ها فراهم کرده است.

زیباترین باغ‌ها در جنوب شرقی آسیا

سوآن نونگ نوچ در پاتایا، مسلماً زیباترین منطقه‌ی گیاهی در منطقه است که یک دنیای پرزرق‌وبرق از گیاهان زینتی و گرمسیری، خانه‌های زیبا و گیاهان دارویی و پارک زیبایی برای برنامه‌های فرهنگی تایلند را فراهم کرده است. این مکان روزانه بیش از ۲۰۰۰ بازدیدکننده را به خود جذب می‌کند که برای دیدن بزرگ‌ترین مجموعه نخل جهان و بزرگ‌ترین مجموعه ارکیده‌ها می‌آیند.

زیباترین دریاچه‌های صورتی

نیلوفرهای آبی نقش مهمی را در شکوفایی چشم‌اندازهای زیبا در دریاچه‌های اطراف کشور تایلند ایفا نموده‌اند. در یدون تانی، نیلوفرهای آبی دریاچه قرمز لوتوس بین ماه‌های نوامبر و فوریه مجموعه‌ای زیبا از شکوفه‌های قرمز را ارائه خواهند داد. این دریاچه‌ی وسیع دارای ۱۵ کیلومتر طول و ۵ کیلومتر عرض است که چشم‌انداز زیبایی را در این منطقه به وجود آورده است. برخی از راهنماهای موجود در این منطقه به‌راحتی می‌توانند مناظر زیبای دریاچه را از طریق تورهای قایقی به معرض نمایش درآورند.

غذاهای خیابانی

سفر به تایلند فرصت خوبی برای تجربه‌ی غذاهای خوشمزه خیابانی است. برخی از طعم‌دهنده‌های تایلندی مانند سوپ‌های تام یام را می‌توان در خیابان‌های کنار جاده‌ای میل نمود. ظرف غذای داغ و ترش را می‌توان در یک ثانیه از فروشنده‌های خیابانی تهیه نموده و از لیمنگراس تازه، برگ‌های لیموترش کافیر و گلابی به‌عنوان چاشنی استفاده نمود. سایر غذاهای خیابانی موجود در تایلند عبارت‌اند از برنج با سیب‌زمینی سرخ‌شده و خوراک‌های لوبیای تازه.