بهترین غذاهای ترکیه

وقتی به یک کشور خارجی سفر می کینم، یکی از بهترین بخش های سفرمان، خوردن غذاهای جدید در آن کشور است. وقتی غذاهای محلی یک کشو را امتحان می کنید، درواقع بخشی از فرهنگ آن کشور را امتحان کرده اید. امروز می خواهیم در کشور ترکیه کمی گشت و گذار کرده و بهترین غذاهای ترکیه را به شما معرفی کنیم. با ساتراپ همراه باشید:

دونر کباب (the Döner Kebab)

بدون هیچ بحثی دونر کباب را می‌توان یکی از معرف‌ترین و بهترین غذاهای ترکیه دانست. اگر به یکی از رستوران‌های ترکیه بروید و این غذا را سفارش دهید به‌خصوص در ر ستوران های سنتی آن، می‌بینید که در چندین بشقاب مختلف، مخلفات و مزه‌های گوناگون قرار داده می‌شود و بعد گوشت به‌صورت جداگانه سرو می‌شود؛ اما در رستوران‌های جدیدتر معمولاً گوشت کبآب‌شده و مخلفات مثل گوجه، کاهو، فلفل، پیاز طعم دار شده و… به‌صورت یک ساندویچ کامل سرو می‌شود. در هر دو صورت، طعم این غذا عالی است و یکی از غذاهایی است که پیشنهاد می‌کنیم حتماً در سفر به ترکیه امتحان کنید.

نان ترکی طعم دار شده (Turkish Pide)

دومین غذایی که قصد معرفی آن را به شما داریم، نان ترکی طعم دار شده است که تقریباً می‌توان آن را نوعی پیتزای نازک دانست. در این غذا، گوشت را با پیاز، گوجه، جعفری، ادویه‌جات و انواع مختلف پنیرهای محلی خرد می‌کنند و بعد روی نوعی نان در یک اجاق چوبی کباب می‌کنند.

لهمجون (Lahmacun)

لهمجون را درواقع می‌توان پیتزای ترکی دانست! لهمجون یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای ترکیه است و شامل نوعی خمیر نازک است که روی آن گوشت قرمز چرخ‌کرده، پیاز و فلفل قرمز پخش می‌کنند و برای چنددقیقه‌ای در تنور آتش قرار می‌دهند. لهمجون را معمولاً با جعفری تازه و آب‌لیمو در کنار نوعی دوغ محلی به نام آیران سرو می‌کنند. این غذا را در تمام محله‌های استانبول می‌توان پیدا کرد.

کوفته ماردین (Mardin Köfte)

در این کوفته، گوشت چرخ‌کرده را با سبزی‌ها محلی و ادویه‌های مختلف میکس کرده و به‌صورت گرد درمی‌آورند و البته گاهی هم آن را روی سیخ کباب می‌کنند و با نان لواش، پیاز خلالی، جعفری تازه و فلفل قرمز گریل شده و نوعی سس خانگی سرو می‌کنند.

مانتی (Manti)

مانتی را می‌توان نوعی بشقاب پاستا دانست که از دامپلینگ هایی از گوشت گوساله و یا بیف درست می‌شود و روی آن، سس سیر و ماست ریخته می‌شود و با کره‌ی آب‌شده و پودر فلفل قرمز درروی آن تزیین می‌شود. مانتی تقریباً شبیه راویولی (نوعی غذای ایتالیایی) است.

مزه (Meze)

در ترکیه، مزه به‌عنوان پیش‌غذا و قبل از غذای اصلی سرو می‌شود و انواع مختلفی دارد. می‌تواند به‌صورت گرم و یا سرد باشد، سرخ‌کرده یا خام باشد، سس، گوشت، ماهی، سالاد و یا فیله‌ی تکه‌ای باشد. هر رستوران نوعی مزه ارائه می‌کند.