یکی از سفرهای ماجراجویانه‌ای که می‌توانید تجربه کنید سفر به تایلند است، شما می‌توانید با انتخاب تور تایلند از جاذبه‌های گردشگری این شهر زیبا دیدن کنید، اما بهتر است بدانید تایلند دارای رویدادهای جذاب فراوانی است، یکی از این رویدادها جشن بادبادک‌هاست. در تایلند فصل تابستان با بادبادک‌بازی گره‌خورده است و خیلی از تایلندی‌ها، بادهای گرم تابستانی را به اسم باد بادهای بادبادکی می‌شناسند چون وزش این بادها هم‌زمان‌شده است با فصل هوا کردن بادبادک‌ها. جشن رنگارنگ بادبادک‌ها در تایلند هرسال در ماه مارس (اسفند) برگزار می‌شود تا بادبادک‌بازی که بخشی از میراث ملی این کشور است همیشه زنده بماند و  همچنین روابط خارجی این کشور با ملت‌های دیگر قوی‌تر شود. هرسال تعداد زیادی از کایت ران‌ها و همین‌طور کسانی که به این ورزش علاقه دارند جذب این فستیوال می‌شوند. اگر می‌خواهید از این جشن شاد و رنگارنگ بیشتر بدانید در ادامه با ساتراپ همراه باشید.

در زمان پادشاهی سوخوتای بود که به پرواز درآوردن بادبادک‌ها به تایلند معرفی شد هرچند که در سال‌های قبل و در زمان پادشاهی چولالونگکورن هم مسابقات بادبادک‌بازی برگزار و به برنده آن کاپ پادشاهی اهدا می‌شد. تایلندی‌ها قرن‌هاست که بادبادک‌ها را به پرواز درمی‌آورند و علاقه خود به این سرگرمی محبوب را در فستیوال بادبادک‌ها جشن می‌گیرند. بادبادک‌های هر کشور باید شکل و رنگ مخصوص به خودش را داشته باشد و با بادبادک‌های کشورهای دیگر فرق کند. در جشن بین‌المللی بادبادک‌ها در تایلند بیش از ۲۰ کشور از ۷ قاره با بادبادک‌هایی رنگارنگ و متنوع حاضر می‌شوند.

در جشنی که در مارس ۲۰۱۷ برگزار شد اتفاق ویژه‌ای افتاد و بادبادکی به شکل وال با ۳۰ تا ۴۰ متر طول به پرواز درآمد و همه مردم را به وجد آورد. در این جشن در کنار همه‌کسانی که از جای‌جای جهان برای بادبادک‌بازی به تایلند آمده بودند ۲۰ گروه ویژه از ۹ کشور کویت، چین، آلمان، مالزی، سنگاپور، هلند، اندونزی، نیوزلند و تایلند بادبادک‌های تماشایی را در آسمان ساحل «چا آم» به پرواز درآوردند. در این جشن رنگارنگ و رؤیایی در فضایی شاد همه افراد مهارت‌های بادبادک‌بازی خود را به رخ همدیگر می‌کشند و باهم رقابت می‌کنند. در بخش دیگری از این جشن، مسابقه‌ای برای انتخاب بالاترین و زیباترین بادبادک برگزار می‌شود که جایزه‌اش برای کایت ران‌های دنیا اهمیت زیادی دارد.

در جشن بادبادک‌ها نمایشی هیجان‌انگیز از هنر به پرواز درآوردن بادبادک‌ها را می‌بینید و اگر دلتان خواست این بادبادک‌ها را خودتان بسازید می‌توانید با شرکت در کلاس‌های آموزشی که در همین جشن برگزار می‌شود روش درست کردن آن‌ها را یاد بگیرید. در گوشه‌ای دیگر از این فستیوال می‌توانید بادبادک‌های سنتی تایلندی را تماشا کنید و باسلیقه مردمان قدیم این کشور هم آشنا شوید. برای این‌که این جشن حال و هوای شادتری پیدا کند خوانندگانی معروف در آن کنسرت برگزار می‌کنند و آهنگ‌های شاد و مهیج می‌خوانند. خوشی‌های این جشن تمامی ندارد و در قسمت‌های مختلف می‌توانید دکه‌هایی را پیدا کنید که به مناسبت این جشن غذاهای خوشمزه‌ای را می‌فروشند.  این جشن، آخر هفته‌ای شاد و مفرح را برای همه‌کسانی که ماه مارس را برای سفر به تایلند انتخاب می‌کنند می‌سازد.