می‌توان گفت حمل‌ونقل یکی از اساسی‌ترین ضرورت‌ها برای مسافرت و تسهیل مسافرت در کشورهای مختلف است. روش‌ها و وسایل شناخته‌شده بسیاری نیز برای حمل‌ونقل وجود دارد؛ اما در این میان وسایل عجیب و گاه وسوسه‌انگیزی نیز در بعضی از کشورها مرسوم است که مسافران را به تجربه آن تشویق می‌کند. با آژانس مسافرتی ساتراپ در این مقاله همراه شوید تا ۵ مورد از این وسایل حمل‌ونقل عجیب را معرفی نماییم.

حمل‌ونقل عجیب در آمریکا با فرشته‌های یخی (Ice Angles)

در سواحل ایالت ویسکانسین آمریکا، حدود ۲۱ جزیره کوچک وجود دارد. تعداد ساکنان این جزایر بسیار کم است. معمولاً جابه‌جایی بین این جزایر کار دشواری نیست، اما در زمستان و زمان‌هایی که آب جزیره یخ می‌زند مردم این جزایر برای جابه‌جایی از این وسیله استفاده می‌کنند. این وسیله حمل‌ونقل عجیب‌وغریب به کمک فن‌هایی روی یخ سر می‌خورد و مردم را به مقصدشان در جزایر اطراف می‌رساند.

حمل‌ونقل عجیب تایلند با توک توکز Tuk-Tuks

توک توکز یا موتورهای ریشکا در تایلند استفاده می‌شوند. تایلندی‌ها از این موتورها به‌عنوان تاکسی استفاده می‌کنند. تایلندی‌ها این موتورهای سه‌چرخ را با صندلی و سقف توسعه داده‌اند و اگر برای سوارشدن به این تاکسی‌های عجیب‌وغریب چانه نزنید سرتان کلاه می‌رود!

حمل‌ونقل عجیب ایتالیا با گوندولا Gondola

ونیز شهری است روی آب و مردم این شهر گاهی برای جابه‌جایی به قایق نیاز دارند. البته این روزها گاندولاها بیشتر به‌وسیله‌ای تفریحی برای توریست‌ها تبدیل‌شده است. حمل‌ونقل عجیبی که قایق‌رانانی بالباس‌های یک‌شکل آن‌ها را هدایت می‌کنند.

حمل‌ونقل عجیب کوبا با کوکو تاکسی Coco Taxi

اگر به سوایل نقلیه عجیب‌وغریب علاقه دارید به هاوانا، پایتخت کوبا، سفر کنید. آن‌ها هنوز از اتومبیل‌های قدیمی آمریکایی استفاده می‌کنند. در این شهر اتوبوس‌هایی با اتاقک پهن و بزرگ به نام Camel bus  دیده می‌شود. کوکو تاکسی‌ها هم که وسایلی کوچک و شبیه نارگیل توخالی هستند، برخلاف ظاهرشان تندوتیزند. کوکو تاکسی‌های زردرنگ برای گردشگران و کوکو تاکسی‌های سیاه‌وسفید برای افراد محلی استفاده می‌شود.

حمل‌ونقل عجیب در ژاپن با ریکشا Rikshaws

ریکشا وسیله‌ای دوچرخ است که دوپای انسانی به‌جای دوچرخ دیگر آن را حرکت می‌دهد! ریکشاها به خاطر رفاه رانندگان آن در بسیاری از مناطق دنیا غیرقانونی شده‌اند، اما از این وسیله عجیب هنوز هم در منطقه آساکوسای توکیو به‌عنوان جاذبه گردشگری استفاده می‌شود.

همه دستگاه‌های حمل‌ونقل عجیب جهان در این چند مورد محدود نمی‌شود و کشورهای دیگری هستند که شاید حمل‌ونقل عجیب‌تری هم داشته باشند. به‌هرحال در سفر به هر یک از این کشورها احتمالاً این دستگاه‌های حمل‌ونقل را تجربه کنید، اما حواستان باشد که سرتان کلاه نرود و به خاطر گردشگر بودن شما این حمل‌ونقل عجیب برایتان گران تمام نشود.