تپه خرطوم فیل در محل تلاقی بین رودخانه لی و تائوهواجیانگ واقع است. این تپه که ۵۵ متر بالاتر از سطح آب قرار دارد، یک تپه آهکی است که در پایین آن یک مکان غارمانند وجود دارد. این تپه که به طرز اعجاب آوری در ساحل غربی رودخانه لی قرار دارد همانند یک فیل عظیم الجثه به نظر می رسد که خرطوم خود را وارد رودخانه لی کرده تا آب بنوشد. با آژانس مسافرتی ساتراپ همراه شوید تا در این مورد بیشتر بدانید.

افسانه:

در بالای تپه خرطوم فیل یک بنای ساخته شده به سبک چینی قرار دارد که به ساختمان پوکسیان معروف است. این بنا ۱۴ متر ارتفاع دارد و در طی حکومت سلسله مینگ (۱۳۶۸-۱۶۴۴میلادی) ساخته شده است. این بنا به شکل یک دسته شمشیر است که گویی در پشت فیل فرو رفته است. یک افسانه قدیمی وجود دارد که براساس آن در گذشته های دور امپراتور آسمان تصمیم گرفت تا زمین را فتح کند. او سوار بر پشت فیل، سربازانش را رهبری می کرد. آن فیل در حین حمل امپراتور آسمان به قدری خسته شد که سخت بیمار گردید. کشاورزان محلی از او پرستاری کردند تا سلامت خود را باز یافت. فیل که بسیار از آنها ممنون شده بود تصمیم گرفت، امپراتور را ترک کند و در زمین بماند و در هنگام قحطی در شخم زدن زمین به کشاورزان کمک کند. امپراتور آسمان به قدری خشمگین شد که شمشیر خود را به پشت فیل فرو کرد و او را به یک تپه صخره ای تبدیل کرد. بنای چینی واقع در بالای تپه نشان دهنده قبضه شمشیر است. اکنون این فیل مهربان می تواند برای همیشه در کنار مردم بامحبت گویلین بماند، از شهر محافظت کند و به مهمانانی که از سراسر جهان به این شهر زیبا می آیند خوشامد بگوید.

غار شویویه (غار ماه روی آب):

گفته می شود برجسته ترین ویژگی تپه خرطوم فیل، انعکاس یک غار ماه مانند است. غار بین خرطوم فیل و بدن آن قرار دارد و به غار شویویه (ماه روی آب) معروف است. در شب های مهتابی تصویر غار مثل یک ماه کامل که بر روی آب شناور است به نظر می رسد. در آن شب ها بازدیدکنندگان می توانند از دیدن یک ماه در آسمان، یک ماه بر روی تپه و یک ماه بر روی آب لذت ببرند. این منظره، شگفت انگیز است.

در درون غار شویویه بیش از ۵۰ کتیبه وجود دارد که قدمت آن به عصر سلسله تانگ (۶۱۸-۹۰۷ میلادی) بر می گردد. این کتیبه ها ارزش تاریخی و فرهنگی بسیاری دارند.

تفریحات:

تپه خرطوم فیل برای بردن کل خانواده جایی عالی است. این مکان با واقع بودن در مسیر آب و مجسمه های فراوانی که در سرتاسر پارک وجود دارد، جایی دوست داشتنی برای عکاسان است. نقش و تصاویر فیل را می توان در تمام پارک مشاهده کرد. مجموعه ای از چند مجسمه جالب سنگی از فیل ها در داخل رودخانه، ساحل آن و پیرامون این پارک دوست داشتنی قرار داده شده است. تمامی علایم راهنمایی که در سرتاسر پارک دیده می شود به شکل کلمه فیل با الفبای چینی طراحی شده است.

بینندگان از بالای تپه گویلین می توانند یک چشم انداز پانوراما از شهر زیبای گویلین و رودخانه چشم نواز لی را مشاهده کنند.

بازدیدکنندگان همچنین می توانند از یک پل سنگی که با کمک فیل ها ساخته شده بگذرند و از جزیره عشق (love Island) دیدن کنند. این جزیره، یک جزیره کوچک زیبا و پوشیده از گیاه بامبو است. بازدیدکنندگان در ضمن عبور از جاده های پر پیچ و خم آن می توانند مجسمه های زیادی را ببینند. این مکان جایی فوق العاده برای کسب آرامش و گذران زمان است.

شما می توانید سوار بر قایق های سنتی ساخته شده از بامبو، از گردش در اطراف تپه فیل لذت ببرید. این روش، شیوه ای آرام و مسالمت آمیز برای گرفتن عکس های باورنکردنی از تپه خرطوم فیل و رودخانه لی است. تورهای ارزان قیمت چین را از دست ندهید.