شانگهای یکی از زیباترین کلان شهرهای جهان است. چنانچه تمایل دارید یکی از بهترین شب های زندگیتان را تجربه کنید پیشنهاد می کنیم این تفریحات شبانه شانگهای را تجربه کنید. با ساتراپ همراه شوید تا در این مقاله در خصوص تفریحات شبانه شانگهای بیشتنر توضیح دهیم.

در هنگام غروب، منطقه تفریحی باند به نحو چشم نوازی نورپردازی می‌شود

بناهای تاریخی مربوط به دوره استعماری در سرتاسر گردشگاه باند مسحور کننده است. در طول مسیر رودخانه هوانگ پو آسمان خراش های بسیاری وجود دارد؛ از جمله برج مروارید شرق (Oriental Pearl) که رنگ نور آن دائما تغییر می‌کند. چندین قایق بر روی رودخانه هستند که آنها هم نورپردازی شده‌اند. قدم زدن در مسیر رودخانه و تحسین خط افق چشم نواز شانگهای، روشی دلپذیر برای سپری کردن شب است. می‌توان در روز هم در همین مسیر پیاده روی کرد .

قایق سواری بر روی رودخانه هوانگپو

رودخانه هوانگپو شهر شانگهای را به دو قسمت تقسیم می‌کند. پودانگ(ساحل شرقی) و پوکسی( ساحل غربی). بهترین روش برای دیدن نورپردازی شبانه شانگهای با رنگهای خیره کننده اش طی کردن مسیر هوانگپو با قایق است. چندین نوع گشت زنی با قایق وجود دارد که شما می توانید یک گشت نیم ساعته تا سه و نیم ساعته انتخاب کنید. شما در حین قایق سواری می‌توانید شاهد تضاد زیبایی بین بناهای کلاسیک اروپایی و آسمان خراش های سربه فلک کشیده مدرن در دو سوی رودخانه باشید.

یک نمایش آکروباتیک تماشا کنید

یکی از سرگرمی های شبانه در شانگهای برای توریست ها تماشای نمایش آکروبات بازی است. در سرتاسر شهر چندین سالن نمایش آکروبات وجود دارد مانند : سیرک جهانی شانگهای، سالن مرکز شانگهای و سالن بزرگ هوکسی شانگهای. این نمایش ها با انجام حرکات متنوعی که در آنها انجام می شود مثل ژانگولر، بالانس، حرکات آکروباتیک و راه رفتن روی طناب های مرتفع خیره کننده است. این نمایش های جذاب شب شادی را برای شما می‌سازد.

قدم زدن و خرید در خیابان نانجینگ

خیابان نانجینگ با مراکز خرید سر به فلک کشیده، مغازه های قدیمی و غذاخوری های سنتی خود، شلوغ ترین مرکز خرید در شانگهای است. با فرارسیدن شب، این خیابان چراغانی و پر از خریداران و جهانگردان می‌شود. اگر تنها قصد قدم زدن در خیابانهای شلوغ شانگهای را دارید یا می‌خواهید در رستوران ها شام بخورید اینجا جای مناسبی برای پیدا کردن همه چیز در یک خیابان است.

شانگهای را از فراز مرکز تجارت جهانی شانگهای ببینید

مرکز تجارت جهانی شانگهای واقع در منطقه پودونگ در مسیر رودخانه هوانگپو یکی از بهترین مکانها برای دیدن شانگهای در شب است. در طبقات ۹۴ و ۹۷ و ۱۰۰ سه مکان برای مشاهده شهر وجود دارد. چشم انداز طبقه صدم بیشتر توصیه می شود. زیرا یک گالری با ۵۵ متر طول و یک پل هوایی شیشه ای در این طبقه هست که می توانید از آنجا تمام منظره پایین را مشاهده کنید.

در یک رستوران در زینتیاندی استراحت کنید

در شیکومن واقع در منطقه زینتیاندی مجموعه ای از خانه های قدیمی سنگی و چندین رستوران غربی وجود دارد. این جا به ویژه در شبها پس از غروب که چراغ های خیابانها روشن می‌شود، دیدنی است. در این منطقه تاریخ، فرهنگ و البته جشنواره بزرگی از غذا و نوشیدنی ها به زیبایی با هم ترکیب شده اند. شما در اینجا افراد خارجی زیادی می‌بینید و می توانید یک تجربه اروپایی داشته باشید.

در خیابان های تیانزیفانگ قدم بزنید

تیانزیفانگ واقع در منطقه ای که قبلا متعلق به فرانسه بوده قطعا ارزش یک بار دیدن را دارد. این منطقه به خاطر ساختمان های سبک شیکومن قدیمی و کوچه های تنگ و باریک آن منحصر به فرد است.  کوچه های تو در تو پر از بوتیک های فروش سوغاتی، لباس فروشی ها، نمایشگاهها و فروشگاه های صنایع دستی است. قدم زدن در این کوچه های سنگ فرش شده شما را وادار می کند که با سرعت کمتری نسبت به خیابان های شلوغ شانگهای قدم بزنید و محو هنر و فرهنگ این شهر شوید.

غذاهای محلی را در بنای مذهبی شهر خدا امتحان کنید

بنای مذهبی شهر خدا، چسبیده به باغ یویوان در شهر قدیم شانگهای واقع است. منطقه اطراف این بنا به خاطر معماری سنتی چینی و غذاهای سنتی متنوع معروف است. این منطقه که در یک جنگل واقعی قرار دارد به خاطر داشتن بناهای مذهبی، چادرهای صحرایی، سالن ها و فانوس های آویخته منحصر به فرد است. دکه های خیابانی بسیاری با مجموعه ای از غذاها و اسنک های شانگهای وجود دارد که از آن می‌توان به کیک خرچنگ، کیک بگونیا و یک نوع پیراشکی گوشت اشاره کرد. همچنین می توانید فروشگاه های زیادی ببینید که بین اجناس خود، صنایع دستی، بدلیجات و آثار هنری بومی هم می‌فروشند.

شانگهای قدیم را در خیابان قدیم شانگهای کشف کنید

خیابان قدیم شانگهای یا اسم رسمی آن «خیابان فنگبنگ» جای مناسبی برای کشف وضعیت شانگهای در گذشته است. ساختمان های بسیاری را می‌توان مشاهده کرد که به عصر سلسله های مینگ و کینگ برمی‌گردد. چند رستوران سنتی، صرافی و چایخانه که قدمتی صد ساله دارند شاهد پیشرفت شانگهای بوده اند. در این خیابان قدم بزنید یا در یک چایخانه استراحت کنید تا فرهنگ و تاریخ شانگهای قدیم را احساس کنید.

در دره شادی شانگهای خوش بگذرانید

اگر با بچه ها سفر می‌کنید، می توانید، شب هنگام چند ساعتی را در دره شادی بگذرانید. از ۲۸ می تا ۷ اکتبر ۲۰۱۶ امکانات تفریحی و حدود ۱۰ شب اجرا با تخفیف ارائه می‌شود. برنامه شبانه ساعت پنج و نیم عصر هر روز آغاز می‌شود و بهای آن برای هر نفر ۱۰۰ یوان است.