در این مقاله قصد داریم شمارا با روستای هواکسی آشنا کنیم روستایی ثروتمند، با جاذبه‌های گردشگری فراوان، پس در ادامه با ساتراپ پرواز همراه باشید. روستای هواکسی در استان جیانگسو لقب ثروتمندترین روستای چین را از آن خودکرده است. به نقل از دیلی میل، آسمان‌خراش ۷۲ طبقه، تاکسی هوایی و مجموعه‌ای از ویلاهای لوکس، بخشی از نشانه‌های تجمل و رفاه در روستای هواکسی در استان جیانگسو چین است.

 شمار ساکنان این منطقه که لقب ثروتمندترین روستای چین را از آن خودکرده به ۲۰۰۰ نفر می‌رسد. تمامی ساکنان این روستا مالک بیش از یک‌میلیون یوان (۱۴۳۰۰۰ دلار/۱۱۶۰۰۰ پوند استرلینگ) هستند و به هر خانواده به‌محض ورود به این روستا، یک خودرو و یک ویلا از سوی مقامات داده می‌شود؛ اما مشکل اینجاست که به‌محض ترک روستا، تمامی این دارایی‌ها را از دست خواهید داد.

روستای هواکسی که دارای نظام سوسیالیستی شدیدی است، ماه گذشته پنجاه و پنجمین سالگرد تأسیس خود را جشن گرفت. این روستا که از توابع شهر “ژیانگیاین ” در استان جیانگسو است، منطقه‌ای ساحلی با درآمدهای کشاورزی فراوان و مناظر طبیعی دلربا است. همچنین این روستا از شانگهای، مرکز اقتصادی چین، تنها دو ساعت با خودرو فاصله دارد.

سال‌ها روستای هواکسی، از سوی مقامات چین به‌عنوان نمونه‌ای برای اثبات کارآمدی نظام کمونیستی معرفی می‌شد و اینکه چطور روستایی فقیر در مدت نیم‌قرن به منطقه‌ای ثروتمند بدل شده است.

در ورودی این روستا تابلوی بزرگی نصب است که روی آن نوشته: روستای شماره یک در زیر آسمان. این آخرین لقبی است که مقامات چین به این روستا اعطا کرده‌اند.

روستایی با ثروت فراوان

روستای هواکسی از ثروت فراوانی برخوردار است. این روستا در سال ۲۰۰۳ و هنگامی‌که حجم اقتصاد سالانه‌اش به ۱۰۰ میلیارد دلار رسید، تیتر اول تمامی روزنامه‌های چین را از آن خود کرد. یک سال پیش، روستای هواکسی اعلام کرد متوسط دستمزد سالیانه‌ ساکنانش به ۱۲۲۶۰۰ یوان می‌رسد که تقریباً معادل ۴۰ برابر متوسط درآمد مزارع چین است. همچنین این روستا برای نشان دادن قوت اقتصادی خود، سال ۲۰۱۱، ۳ میلیارد یوان برای ساخت آسمان‌خراش ۷۲ طبقه خود اعطا کرد.

این آسمان‌خراش که ۳۲۸ متر طول دارد، ۴ متر از برج ایفل (با ارتفاع ۳۲۴ متر)، ۹ متر از ساختمان کرایسلر در نیویورک (۳۱۹ متر) و ۱۸ متر از برج شارد در مرکز لندن بلندتر است.

داخل این آسمان‌خراش، هتل ۵ ستاره ” Long Wish International” قرار دارد. این هتل ۸۲۶ اتاق، ۱۶ سوئیت مخصوص مقامات ارشد و یک سوئیت طلایی دارد که گذراندن یک‌شب در آنجا ۱۰۰ هزار یوان خرج برمی‌دارد.

سوئیت‌های مخصوص این هتل جلوه‌ای از زیبایی را به نمایش گذاشته‌اند. نورافشان‌های بزرگ بلوره‌ای، قفسه‌های طلاکاری شده، حمام‌هایی از سنگ مرمر و مبلمان‌هایی ساخته‌شده از چوب ماهون تنها بخشی از تجمل بکار رفته در این هتل است.

در طبقه شصتم یعنی در همان سوئیت مخصوص طلایی، مناظر چشم‌نواز وجود ندارد؛ اما مجسمه یک گاو وجود دارد که وزن آن به یک‌تن طلای خالص می‌رسد.

این روستا همچنین شرکت‌هایی برای نقل‌وانتقال به شیوه لوکس دارد و از بالگرد برای انتقال ساکنان آن استفاده می‌کند. شرکت هوایی Tongyong گفته است می‌تواند تمامی سفرها به شهرهای اطراف را در کمتر از ده دقیقه به انجام رساند.