معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد که آغاز سفرهای گردشگری بین المللی در روسیه برای اول جولای (۱۱ تیر) برنامه ریزی شده است و بنابراین بازگشایی مرزهای بین المللی روسیه از این تاریخ به بعد خواهد بود.
دمیتری چرنیشنکو در جلسه دولت این کشور که به ریاست میخاییل میشوستین نخست وزیر در فرمت وبینار برگزار شد، گفت: سران مناطق روسیه (سران جمهوری‌ها و استان‌ها) تا روز ۱۵ ماه ژوئن (۲۶ خرداد) برنامه آغاز فصل گردشگری را تنظیم خواهند کرد.
بازگشایی مرزهای بین المللی روسیهوی افزود: این برنامه با مشارکت آژانس فدرال گردشگری روسیه، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و وزارت بهداشت روسیه تنظیم خواهد شد.
به گفته معاون نخست وزیر روسیه، در زمان حاضر در ۲۵ منطقه روسیه هتل‌ها فعالیت می‌کنند و فقط گردشگران محلی را می پذیرند.
وی افزود: انتظار داریم در هفته‌های آینده در نیمی از مناطق روسیه (بیش از ۴۰ جمهوری و استان) هتل‌ها فعالیت خود را آغاز کنند امروز در بیش از ۴۰ منطقه روسیه شرایط برای فعالیت هتل ها فراهم شده است.
میشوستین نخست وزیر روسیه نیز در جلسه امروز گفت که مردم روسیه می‌توانند برای کار، ملاقات با بستگان و آموزش به خارج سفر کنند.
بر اساس آخرین اطلاعات ستاد مبارزه با کرونا در روسیه، تاکنون در این کشور تست کرونای ۴۷۶ هزار و ۶۵۸ نفر مثبت بوده و بیش از ۲۳۰ هزار نفر بهبود یافته و ۵ هزار و ۹۷۱ نفر هم جانباخته‌اند.
به عقیده کارشناسان، روسیه از دوره اوج شیوع بیماری کرونا عبور کرده و بتدریج محدودیت های اعمال شده برای مقابله با کرونا لغو می شود و بازگشایی مرزهای بین المللی روسیه را شاهد خواهیم بود.