اگر انتخاب شما تور آنتالیا هست، شمارا دعوت می‌کنیم تا با این بهشت زیبا در سواحل مدیترانه آشنا شوید. هرسال گردشگران زیادی که عاشق ساحل و تفریحات ساحلی هستند بار سفر می‌بندد و به ترکیه می‌روند تا در سواحل رؤیایی آنتالیا لحظاتی لذت‌بخش را تجربه کنند، آنتالیا به خاطر سواحل حیرت‌آور خود یکی از پربازدید ترین شهرهای ترکیه است، این شهر ۶۴۰ کیلومتر ساحل دارد و با سواحل رؤیایی خود منتظر شماست، می‌خواهیم سواحل این شهر را به شما معرفی کنیم با ساتراپ همراه باشید.

ساحل المپوس

برای رفتن به ساحل المپوس نیاز به هیچ راهنمایی ندارید اما بااین‌حال اگر کمی درباره خرابه‌های تاریخی آن بدانید دیدن آنجا برایتان جذاب‌تر می‌شود، در دوره لیکیا این ساحل مدتی شهری بندری و متعلق به اتحادیه لیکیا بود، آن‌قدر شهر ثروتمندی بود که سه نماینده در اتحادیه داشت، در آن هنگام موردحمله دزدان دریایی قرار گرفت و توسط یک فرمانده رومی نجات پیدا کرد تا اینکه در قرن ۱۷ به محلی امن برای گردشگران تبدیل شد، فقط آثار تاریخی این ساحل نیست که گردشگران را جذب کرده بلکه آب شفاف و زلال آن‌هم دلیل دیگری برای محبوبیت آن است، آب آن‌قدر زلال است که در هنگام موج‌سواری سنگریزه‌هایی که نزدیک سطح آب می‌شوند را می‌بینید.

ساحل پرتقال آنتالیا

ساحل آنتالیا ۱ کیلومتر طول دارد و در شرق مرکز شهر قرارگرفته است، این ساحل از سواحل پاک و تمیزی است که پرچم آبی دارد، طول این ساحل از جایی که رود اوبا به دریا می‌ریزد شروع‌شده و آنجایی که رود دیم به دریا می‌رسد تمام می‌شود،  عرض این ساحل در بعضی از نقاط ۱۰۰ متر است، از سواحل ماسه‌ای است و ورود به آن رایگان هست، باشگاه‌ها و هتل‌های ساحلی زیادی دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

ساحل آنتالیا داملاتاس

ساحل داملاتاس در سمت غرب شبه‌جزیره، درست در روبروی غار داملاتاس قرار دارد، از سواحلی است که پرچم آبی دارد، در این ساحل خلیج کوچکی به سمت خشکی پیشروی کرده که کلئوپاترا نام دارد و دلیل نام‌گذاری آن به این نام این است که در افسانه‌ها آمده که کلئوپاترا، آخرین فرعون مصر به این خلیج کوچک آمده است و ازآن‌پس نام آن را کلئوپاترا گذاشتند، این خلیج آب بسیار شفافی دارد که می‌توانید در آن شنا کنید و زیبایی‌ها و ماهی‌های کف آب را در آن به‌راحتی ببینید، ورود به این ساحل رایگان است.

ساحل کنیالتی

کنیالتی یک پارک ساحلی است و برای کسانی مناسب است که دوست دارند تنها یا با خانواده در مرکز شهر باشند در این ساحل تفریحات زیادی وجود دارد که می‌توانید با آن‌ها لحظات خوشی داشته باشید. می‌توانید در دریا شنا کنید یا تفریحات آبی مختلف را تجربه کنید، در پارک ساحلی هم می‌توانید گلف و اسب‌سواری کنید، این پارک برای کودک آن‌هم جذاب است. در این ساحل در رستوران و کافه‌های متنوع غذا و نوشیدنی میل کنید و اگر تفریحات آبی را دوست داشته باشید به  پارک آبی خوب این ساحل بروید که سرسره‌های آبی زیادی دارد. سرزمین دلفین‌ها و نهنگ‌های سفید هم‌جایی است که می‌توانید این موجودات زیبا را در آنجا از نزدیک ببینید. در طول روز و شب در آنجا کنسرت، موزیک‌های زنده و نمایش‌های خیابانی برگزار می‌شود.

ساحل لارا

ساحل لارا از بزرگ‌ترین سواحل آنتالیا است، ۱۱ باشگاه ساحلی، ۴ رستوران، ۴ کافه، ۲ زمین فوتبال، ۱ پارک تفریحی، محل برگزاری نمایشگاه، محل تفریحات کودکان، زمین والیبال ساحلی، زمین فوتبال ساحلی، ورزش‌های آبی، اسکیت و دوچرخه‌سواری از امکانات بیشمار این ساحل است.

ساحل پاتارا

ساحل پاتارا با ۱۸ کیلومتر طول بزرگ‌ترین ساحل ترکیه است و در شهر کاس قرار دارد، توسط روزنامه سیدنی تایمز به‌عنوان زیباترین ساحل جهان انتخاب‌شده است، این ساحل به دلیل داشتن نوع خاصی از لاک‌پشت‌ها که درخطر انقراض هستند تحت حفاظت قرارگرفته و چون محل تخم‌گذاری این لاک‌پشت‌هاست ورود به بعضی از قسمت‌های آن در شب ممنوع است، همچنین پاتارا محل تولد سانتا نیکولاس است.