معرفی جاهای دیدنی بدروم

بدروم در ترکیه به عنوان فیروزه مدیترانه شناخته می شود. شهری شاداب و سرزنده با جاذبه های متعدد و بی بدیل. این ساحل زیبای کشور ترکیه جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیاری را در خود جای داده است که هر گردشگری را مجذوب خود می کند. از قلعه های تاریخی , موزه زیر آب و سازه های باستانی که گردشگران در آن تاریخ بدروم ترکیه را لمس می کنند تا خانه های سفید با مناظری وصف ناپذیر که با زیبایی هایش حس آرامش دلپذیری را برای توریست ها به ارمغان می آورد.

۱. سازه باستانی هالیکارناسوس (Halicarnassus)

سازه باستانی هالیکارناسوس که که توسط معماران یونانی بنا شده است و در دوره باستان جزو عجایب هفتگانه آن بود در بدروم واقع شده است. این سازه که در زمان شکوهش به ارتفاع حدود ۵۰ متر می رسید با سرستون هایی که توسط معماران معروف یونانی ساخته شده بود ساختاری عجیب و چشم نواز داشت. امروزه ویرانه های این مجموعه که به دست شوالیه های هوسپیتالر شکل گرفته بود از جمله مکان های گردشگری بدروم ترکیه به شمار می آید. قلعه سنت پیتر در بدروم نیز از بقایای سنگ های سازه باستانی هالیکارناسوس شکل گرفته است.

سازه-باستانی-هالیکارناسوس

۲. موزه آثار باستانی زیرآب بدروم (Bodrum underwater archaeology museum)

موزه آثار باستانی زیرآب بدروم در قلعه سنت پیتر در بدروم ترکیه قرار گرفته است. این موزه دو کشتی قدیمی که در آب های ساحلی بدروم غرق شده اند را به نمایش گذاشته است. یکی از کشتی ها که در سال ۱۰۲۵قبل از میلاد و کشتی دیگری متعلق به ملوانان یونانی بود که متعلق به قرن چهارم قبل از میلاد بوده است. در موزه بدروم انواع ابزارها و سلاح های باستانی که اکثرا متعلق به یونانیان بوده است را نیز می توان مشاهده کرد.

موزه-زیرآب-بدروم

۳. قلعه سنت پیتر (SaintPeter)

شناخته شده ترین و البته استوارترین آثار تاریخی بدروم ترکیه قلعه سنت پیتر می باشد. دژی نظامی که شوالیه های هوسپیتالر برای دفاع در مقابل دشمنان خارجی بنا کردند. سنگ های به کار رفته در این دژ از بقایای سنگ های هالیکارناسوس می باشد. نکته جالب این قلعه باستانی وجود یک مسجد در داخل آن می باشد که آن هم یادگار سلطان سلیمان از زمانی می باشد که این قلعه به دست عثمانی ها افتاده بود. برج هایی با عنوان برج فرانسوی و برج انگلیسی در قلعه سنت پیتر بدروم وجود دارد و آن هم به واسطه حضور دیده بانان و نگهبانان فرانسوی و انگلیسی بود که برای محافظت از این دژ در این قلعه ها مستقر شده بودند.

قلعه-سنت-پیتر-بدروم-ترکیه

۴. خلیج بارداکچی (Bardakçı)

داشتن چشم انداز بسیار زیبای خلیج بدروم در کنار درختان نخل در یکی از زیباترین نقاط بدروم ترکیه در خلیج بارداکچی ممکن شده است. تمدد اعصاب و کسب آرامش از فضای بسیار دنج این ساحل هر گردشگری را جذب این ناحیه از بدروم ترکیه می کند. هتل ها و خدمات گردشگری این منطقه از بدروم بسیار ممتاز و عالی می باشند. یک تابستان رویایی در یک منطقه خوش آب و هوا جایی است که خلیج بارداکچی در بدروم برای گردشگران ارائه می دهد.

ساحل-بارداکچی-در-ترکیه

۵. ساحل یاهشی (Yahşi)

حمام آفتاب و استراحت مطلق به همراه لذت بردن از نسیم ساحل پیشکش ساحل یاهشی در بدروم ترکیه می باشد. گردشگران در این ناحیه از بابت خورد و خوراک نگران نیستند چون کافه ها و رستوران های این ناحیه سرویس هایی به نسبت ارزان را برای مشتریان خود ارائه می دهند. دریای آبی با ساحل طلافام و زیبایی غروب خورشید در ساحل یاهشی در بدروم ترکیه منظره ای خیره کننده را برای هر توریستی به وجود می آورد.

ساحل-یاهشی-در-بدروم