در سفر با تور بدروم بهتر از با شهر زیبای بدروم آشنا شوید، با ساتراپ پرواز همراه باشید. بدروم سرزمین آب‌های ابدی است، جایی که تا چشم کار می‌کند نور و آب دنیای دیگر را رقم‌زده‌اند. شهری ساحلی در جنوب غرب ترکیه که در کنار دریای اژه موقعیت توریستی خوبی را پیداکرده است.  واژه «بدروم» به معنای پایین است و از آنجائی که این شهر در پائین ترکیه قرارگرفته است این نام را یدک می‌کشد. در این شهر انتظار سفری متفاوت به ترکیه را داشته باشید، شهری با خانه‌های سفیدرنگ چیده شده کنار هم با کوچه‌هایی که به دریا ختم می‌شوند. شهر دریاها، جایی که به کشتی‌های تفریحی در جهان معروف است. این شهر در سال‌های دور، تمدن‌های زیادی را به خود دیده است و به علت مرکزیت مهم خود بارها و بارها شاهد جنگ افرادی که از دریای اژه می‌آمدند، بوده است.

در بدروم چه کنیم؟

در بدروم زمانی برای کلافگی و بی‌حوصلگی پیدا نمی‌کنید. روزها می‌توانید به سواحل دیدنی دریای اژه بروید و مهیج‌ترین ورزش‌های آبی را امتحان کنید، سواحل بدروم از زیبایی خاصی برخوردار هستند. بعدازآن به آثار تاریخی و موزه‌ها دیدنی این شهر بروید. آثاری چون تئاتر باستانی، موزه قدیمی زیرزمینی بدروم، موزه روباز، قلعه چیفیت، مسجد مصطفی پاشا، مسجد عدلیه و … آثار دیدنی و تاریخی این شهر هستند. از طرفی بدروم با مراکز خرید و بازارهای محلی و بزرگ خود برای خریدهای اغواکننده گزینه خوبی است. شب‌های زنده و زیبای بدروم نیز برای خود یک جاذبه‌ به‌حساب می‌آیند.

وضعیت آب‌وهوا

اقلیم بدروم، اقلیمی مدیترانه‌ای است. تابستان‌های این منطقه با هوای گرم و روزهای طولانی پذیرای گردشگران زیادی است. در روزهای سرد نیز باید انتظار زمستانی معتدل و کوتاه را داشته باشد؛ اما هوای بهار و پاییز نیز بسیار مطبوع و دل‌چسب است.

خرید در بدروم

برای خرید در بدروم نگران چیزی نباشد، تنوع اجناس و فروشگاه‌های این شهر درگشت و گذارتان حسابی سرگرم‌کننده هستند. در اینجا می‌توانید انواع و اقسام مختلف پوشاک، دکوری، خشکبار، پارچه‌های بی‌نظیر دست‌باف و سوغاتی‌های متنوع را خریداری کنید، اما آنچه خرید در این شهر را محبوب کرده است، صنایع‌دستی آن است. رفتن به بازارهای محلی بدروم برایتان خاطره جالبی خواهد شد. با ما همراه باشید تا به معرفی چندین مرکز خرید و بازار در بدروم بپردازیم. مرکز خرید اوا سیس چارشی لیمان بدروم؛ در این مرکز خرید اجناس مارک و معروف ترکیه به فروش می‌رسد. مرکز خرید انیو بازار قدیمی بدروم که با بوی ادویه‌های رنگارنگ و صنایع‌دستی زیبا خستگی را از تنتان به درمی‌کنند.

شکم‌دردی در بدروم

در بدروم انتظار غذاها و طعم‌های خوشمزه و نزدیک به ذائقه ایرانی‌ها را داشته باشید. غذاهای محلی این شهر برای بسیاری از ما آشناست. کباب‌های مختلف گوشت و مرغ، کوفته و غذاهای ترکی غذاهای معروف بدروم هستند. اگر به دنبال غذاهای بین‌المللی هستید رستوران‌های مختلف بین‌المللی نیز رضایتتان را جلب می‌کنند.

سواحل بدروم

بدروم را به سواحل زیبایش می‌شناسند. جایی که می‌توانید لحظات زیبایی را در جوار دریا و پلاژهای آن بگذرانید. زیباترین سواحل بدروم عبارت‌اند از:

    سواحل کادی کالسی
    سواحل بی تیز بدروم
    سواحل اورتاکند یاهسی
    ساحل یالیک کاواک
    ساحل اکیارلار
    ساحل گولتور کوپوگو
    ساحل گورچینلیک
    ساحل گولتورکوپوگو

جاذبه‌های دیدنی بدروم

علاوه بر زیبایی‌های ساحلی این شهر، بدروم آثار تاریخی زیادی دارد که تماشای آن‌ها را در تور بدروم پیشنهاد می‌کنیم.

    قلعه سنت پیتر
    آمفی‌تئاتر باستانی
    آرامگاه ماسولوس هالی کارناسوس
    گومبت
    تورگوت رئیس مارینا
    بیتز

علاوه بر تماشای دیدنی‌های تاریخی این شهر، قایق‌سواری روی آب‌های دریای اژه و تماشای طبیعت بدروم نیز لطف خاص خودش را دارد.